Історична довідка

 

Кафедра забезпечує навчальну, виховну, методичну і науково-дослідну роботу в структурних підрозділах Національної академії внутрішніх справ з навчальної дисципліни «Вогнева підготовка».

Історія кафедри веде початок з 1992 року, коли на базі кафедри бойової та фізичної підготовки Київської вищої школи МВС створено кафедру військової та фізичної підготовки факультету кримінальної міліції Української академії внутрішніх справ.

У 1993 році у зв’язку з організаційно-штатними змінами створено кафедру бойової та фізичної підготовки факультету кримінальної міліції УАВС, а у 2000 році - кафедру бойової та фізичної підготовки факультету підготовки кадрів оперативних служб Національної академії внутрішніх справ України. У 2002 році на базі факультету підготовки кадрів оперативних служб створюється навчально-науковий інститут, а у його складі кафедра спеціальної та фізичної підготовки. У 2006 році у зв’язку з організаційно-штатними змінами створено кафедру вогневої та спеціальної фізичної підготовки інституту підготовки кадрів кримінальної міліції Київського національного університету внутрішніх справ, у 2010 році - кафедру вогневої та спеціальної фізичної підготовки навчально-наукового інституту підготовки кадрів кримінальної міліції Національної академії внутрішніх справ, а у 2017 році – у зв’язку з організаційно-штатними змінами створена загальноакадемічна кафедра вогневої підготовки Національної академії внутрішніх справ.

З 1992 по 1995 рік кафедру очолював кандидат військових наук, доцент, полковник міліції Вісловух А.М., з 1995 по 2005 рік – Заслужений майстер спорту, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, бронзовий призер ХХІ Олімпійських Ігор 1976 року у Монреалі, професор, полковник міліції Решко С.М., який зробив найвагоміший внесок у її становлення та розвиток. З 2005 по 2010 рік кафедра працювала під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента, полковника міліції Бутова С.Є. З грудня 2010 по травень 2013 року кафедру очолював майстер спорту, полковник міліції Ємчук О.І., з травня 2013 по жовтень 2015 року кафедру очолював майстер спорту з боротьби самбо, майор поліції Кисленко Д.П., з листопада 2015 по липень 2017 року кафедру очолював заслужений майстер спорту України з гирьового спорту, майор поліції Бондаренко В.В., а з грудня 2017 року по теперішній час – майстер спорту України з кульової стрільби, майор поліції Луцака Д.О.

Серед професорсько-викладацького складу багато видатних у минулому спортсменів, які плідно використовують особистий досвід у підготовці фахівців правоохоронних органів України. Таких як, заслужений майстер спорту Водоп’янова Т.Ю., майстер спорту міжнародного класу Запорожанов О.В., шість – майстрів та кандидатів у майстри спорту.

Професорсько-викладацький склад кафедри вносить вагомий внесок у розвиток відомчої науки. В активі науковців кафедри навчально-методичні та наукові статті, посібники, методичні рекомендації та інші видання, участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях з проблем вогневої підготовки правоохоронців.

Кафедрою організовуються і проводяться навчально-тренувальні заняття у спортивних секціях кульової стрільби та офіцерського триборства. При безпосередній участі викладачів кафедри підготовлено багато призерів та чемпіонів першостей та чемпіонатів України.

Працівники кафедри вивчають та активно впроваджують в навчальний процес досвід підготовки працівників підрозділів спеціального призначення МВС України «КОРД» та інших, підтримують тісні стосунки з федераціями кульової стрільби України, прикладних стрілецьких видів спорту (UFPS) та іншими.

Викладачі кафедри приймали безпосередню участь у реформуванні патрульної служби в м. Києві, проводивши заняття з вогневої та тактичної підготовки.

За роки існування кафедрою спільно з керівництвом інститутів та академії створено сучасну матеріально - технічну базу: 25-ти метровий стрілецький тир, електронний тир, обладнаний електронно-лазерним комплексом безпатронної стрільби «СКАТТ», інтерактивним мультимедійним тиром «Інгул» та смугою перешкод для відпрацювання тактики дій зі зброєю і швидкості прийняття рішення в умовах вогневого контакту з правопорушником, навчальний клас та навчально-методичний кабінет вогневої підготовки.

Весь потенціал кафедри спрямований на підготовку фахівців з високим рівнем теоретичних знань і практичних навичок володіння стрілецькою зброєю, та затримання осіб, що порушують громадський порядок, загрожують особистій безпеці громадян і працівників поліції.

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
post@naiau.kiev.ua

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Приймальна комісія:

Приймальна комісія

Центральний корпус
+ 38 (044) 520-06-66
+ 38 (096) 706-70-27

X
X