«Ми повинні вшановувати загиблих у роки Великого терору…», – з матеріалів науково-практичної конференції у Навчально-науковому інституті № 3

29-05-2018 Переглядів: 498

24 травня 2018 року у Навчально-науковому інституті № 3 кафедрою історії держави та права спільно з працівниками інституту проведено науково-практичну конференцію, присвячену вшануванню пам’яті жертв Великого терору 1937 ‒ 1938 рр. Захід відбувся на виконання Указу Президента України від 23.03.2017 р. № 75 «Про заходи у зв’язку з 80 ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 рр.», та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 819-р «Про затвердження плану заходів на 2017 – 2018 роки у зв’язку з 80 ми роковинами Великого терору ‒ масових політичних репресій 1937-1938 років».

«Ми повинні вшановувати загиблих у роки Великого терору…», – з матеріалів науково-практичної конференції у Навчально-науковому інституті № 3

Роботу науково-практичної конференції розпочав професор кафедри історії держави та права, доктор історичних наук, професор Володимир Щербатюк - "Новітні трактування окремих подій і явищ історії української державності та історії України в цілому", який, привітавши присутніх з початком заходу, наголосив на значимості конференції для патріотичного виховання молоді та в науково-практичному сенсі, адже кожен її учасник набуває наукового досвіду. У своєму виступі професор В. Щербатюк зупинився на новітніх в історіографії підходах трактування окремих подій і явищ в історії української державності і права та в історії України в цілому, у тому числі й щодо Великого терору. Зокрема, відзначив, що Великий терор в Україні, як система спланованих радянським тоталітарним режимом репресивних заходів, за масштабністю і розмахом припав не на усталені в історіографії 1937 – 1938 рр., а розпочавшись в рік так званого Великого перелому (1929), у повній мірі розгорнувся 1932 – 1933 рр. і продовжувався протягом подальших 30 х років ХХ ст.

«Ми повинні вшановувати загиблих у роки Великого терору…», – з матеріалів науково-практичної конференції у Навчально-науковому інституті № 3

Доцент кафедри історії держави та права, кандидат історичних наук, доцент Ніна Дорощук ознайомила присутніх із організаційними питаннями проведення конференції. Водночас вона зауважила, що більшість її учасників роблять лише перші кроки у науковому пошуку і дуже важливо, що предметом наукових досліджень студентів і курсантів стали складні для українського народу події 1930-х років. Доцент Н. Дорощук у виступі звернула увагу на наслідки Великого терору, які ми відчуваємо і нині. Зокрема, наголосила на непоправних втратах, що їх було завдано нищенням політичної, військової, мистецької та наукової еліти, нівелюванням цінності людського життя, коли винесення смертних вироків стало буденністю, нехтуванням конституційних прав і свобод громадян, денаціоналізацією.

Присутні переглянули відеопрезентацію, підготовлену провідним бібліографом відділу № 3 загальноакадемічної бібліотеки НАВС Оксаною Батрак.

«Ми повинні вшановувати загиблих у роки Великого терору…», – з матеріалів науково-практичної конференції у Навчально-науковому інституті № 3

У своїх доповідях студенти та курсанти приділили увагу питанням причин, сутності та наслідків репресій, їх соціальним, етнічним та регіональним особливостям, персоналіям тих, хто став жертвою каральних акцій. Важливо відзначити висновок, якого наприкінці конференції дійшли її учасники: «Не так уже і просто знищити українську націю! Завжди знаходилися подвижники, які робили все для того, щоб змінити життя українців у кращу сторону, тому ми повинні пам’ятати і вшановувати загиблих у роки Великого терору».

Підбиваючи підсумки конференції професор кафедри історії держави та права, кандидат історичних наук, доцент Наталія Романишин відзначила якість та різнобічність тематики виступів, підкреслила необхідність подальших наукових пошуків студентської та курсантської молоді.

Загальноакадемічна бібліотека Навчально-наукового інституту № 3 підготувала тематичну виставку документів та матеріалів, присвячених роковинам Великого терору: «Масові репресії в Україні в 1937 – 1938 роках».

Навчально-науковий інститут № 3,
кафедра історії держави та права

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X