До 80-х роковин «Великого терору» в Україні

25-05-2018 Переглядів: 508

24 травня в ННІ № 2 відбулася наукова конференція здобувачів вищої освіти «До 80-х роковин «Великого терору» в Україні.

З вітальним словом виступив заступник директора інституту з навчально-методичної та наукової роботи Євген Білозьоров. Він підкреслив важливість вивчення трагічних сторінок історії України для недопущення повторення тоталітаризму, а також для патріотичного виховання молоді, особливо, майбутніх правоохоронців.

До 80-х роковин «Великого терору» в Україні

Відкрила конференцію доцент кафедри історії держави та права Ольга Анатольєва. «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, руйнування традиційних цінностей. За період «Великого терору» на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено близько 200 тис. осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів», – зазначила Ольга Іванівна.

До 80-х роковин «Великого терору» в Україні

Незаконність «Великого терору» визнали ще за часів СРСР після смерті Й.Сталіна. Реабілітаційні процеси, що розпочалися у 1950-х роках тривають донині. У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

До 80-х роковин «Великого терору» в Україні

Курсанти та студенти активно долучилися до підготовки доповідей, присвяченим причинам та наслідкам Великого терору в Україні, громадянському подвигу видатних особистостей України – військових та політичних діячів, діячів культури, репресованим у 1937-1938 роках минулого століття.

Навчально-науковий інститут № 2,
кафедра історії держави та права

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X