Музей МВС України

Поштова адреса: 03035, м. Київ, Солом'янська площа, 1
Телефон: вн. 13–34, 15–43
E-mail: [email protected]

Директор музею - Довбня Володимир Анатолійович, кандидат юридичних наук.

Заступник директора музею з наукової роботи - Блінова Ірина Вікторівна, кандидат юридичних наук.

Знаменною подією у життєдіяльності нашого навчального закладу стало створення Музею МВС України – наукової та культурно-освітньої установи, яка розмістилась у приміщенні Національної академії внутрішніх справ і є його структурним підрозділом.

Урочисте відкриття музею відбулося 21 серпня 2004 р. Практично з того дня музейні експозиції стали широко використовуватись у навчально-виховному процесі.

Експонати музею відображають діяльність правоохоронних органів України від часів Київської Русі до сьогодення. Документально-речові матеріали розкривають характер і особливості роботи української поліції, її роль у державотворчих процесах, охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю.

У фондах музею зібрано понад 20 тисяч експонатів, які висвітлюють процес утворення та організації Генерального секретаріату внутрішніх справ (МВС) Української Народної Республіки доби Центральної ради, МВС Української держави гетьмана П. Скоропадського, УНР доби Директорії, Народного секретарства внутрішніх справ УСРР, НКВС, Міністерства охорони громадського порядку, МВС УРСР та МВС України. Загальна площа дванадцяти експозиційних залів становить 650 кв. м.

В експозиції представлені фотографії, документи та особисті речі найвідоміших працівників системи МВС; найважливіші нормативно-правові акти, що стосуються створення, організації та діяльності міністерства; відзнаки МВС; зразки озброєння та форменого одягу різних історичних періодів; часописи МВС (НКВС, МОГП).

Експонуються колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, а також інструментів, за допомогою яких вони виготовлялися, матеріали резонансних кримінальних справ, речові докази тощо.

Тематичні експозиції музею використовуються у навчальному процесі при підготовці співробітників поліції – слухачів і курсантів НАВС, інших навчальних закладів МВС, студентів вузів правничого профілю.

Музей охоче відвідують учні ліцеїв та шкіл м. Києва, ветерани, представники громадських організацій, міжнародні делегації та ін.

Музей МВС України сформовано з метою поглиблення загальноосвітніх і професійних знань та вмінь працівників МВС України, забезпечення високого рівня науково-методичної і виховної роботи по підготовці висококваліфікованих фахівців органів МВС України, підвищення ефективності дослідження та вивчення процесу виникнення, розвитку і діяльності правоохоронних органів України, історико-правових аспектів їх еволюції й функціонування, формування серед населення позитивного іміджу співробітників поліції, пропаганди їх самовідданості та героїзму.

Основними завданнями музею є:

– науково-методичне забезпечення ефективної діяльності з питань проведення наукової та виховної роботи з метою підготовки висококваліфікованих фахівців для системи МВС, дослідження і вивчення історії МВС України як складової частини історії держави і права, організації та проведення досліджень історико-правових питань функціонування підрозділів міністерства на різних історичних етапах;

– підготовка наукових праць і видань з історії правоохоронної та охоронно-каральної системи, української поліції у різні історичні періоди;

– науково-методичне забезпечення використання Музею МВС України в навчальному процесі НАВС;

– підготовка на базі Музею МВС України виставок, присвячених знаменним датам в історії України, зокрема історії МВС України;

– підвищення авторитету поліції серед населення, поліпшення патріотичного виховання її співробітників.

Повсякденна діяльність підрозділу

За час існування музею було проведено понад 2000 екскурсій, які відвідали близько 40 000 осіб. Музейні експозиції оглянули представники понад 250 іноземних делегацій (Австрія, Азербайджан, Ангола, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Великобританія, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Данія, Єгипет, Ізраїль, Казахстан, Канада, Киргизстан, Китай, Латвія, Литва, Лівія, Молдова, Нігерія, Німеччина, Пакистан, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Сербія, Сирія, Словаччина, Словенія, США, Угорщина, Франція, Фінляндія, Чехія, Швеція, Японія та ін.).

Музей охоче відвідують студенти вузів правничого профілю, учні ліцеїв та шкіл м. Києва, ветерани МВС. Експозиції музею постійно вдосконалюються та доповнюються. Поступово розширюється коло кафедр, які можуть використовувати музей у своїх навчальних планах.

У приміщенні музею неодноразово проводились зйомки телепрограм для телеканалів “1-й національний”, “Інтер”, “ISTV” та ін., присвячених історії та сучасному розвитку МВС України.

Постійно проводиться робота по комплектуванню та науковій обробці фондів. Підготовлено тематичні екскурсії, видано буклет “Музей МВС України”.

Пріоритетна тема наукових досліджень: “Історія організації та діяльності правоохоронних органів України”.

Співробітниками музею опубліковано понад 250 наукових праць. Підготовлено та захищено три дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK
X
X