ФК «Динамо-Академія» - володар кубку Мунтяна

15-04-2015 Переглядів: 515

В суботу, 11 квітня, фінішував традиційний турнір розіграшу кубку імені Володимира Мунтяна. Він проводиться під егідою федерації футболу Києва і був започаткований у 2004 році, а отже цього року проводився вже одинадцятий раз. Всього в змаганнях взяли участь 24 футбольні команди зі Києва та області – зіграти ж у фінальних іграх довелося найсильнішим. В боротьбі за третє місце змагалися столичні ФК «Легія» та ФК «Локомотив», де з рахунком 3:1 «залізничники» перемогли новачка Вищої ліги. Але вся увага футбольного бомонду Києва була прикута до фінальної гри між учасниками фіналу, а саме ФК «Межигіря» та ФК «Динамо-Академія». Беззаперечно, що фаворитом фіналу всі вважали ФК «Межигіря», адже команда виступає в чемпіонаті столиці у Вищій лізі.

Проте для першолігового молодого колективу ФК «Динамо-Академія», який, до речі, цього сезону провів відмінну селекційну роботу, це на заваді не стало. Вже на 39-й секунді першого тайму рахунок було відкрито – відмінну флангову передачу замкнув, не менш відмінно, хавбек академії Роман Шпиця, м’яч більярдним пострілом залетів у правий кут воріт. ФК «Межигір’я», швидко оговтавшись, намагався відновити паритет та відквитати такий швидкий гол, але захист академії працював надійно та майже безпомилково. Більше того «силовики» повірили у власні сили та створили декілька чудових моментів, які повинні були завершитись взяттям воріт. Спочатку Василь Лавренюк опинившись віч-навіч з голкіпером пробив повз ворота, а через декілька хвилин Ігор Кедик не замкнув передачу з правого флангу. На перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь НАВС.

В наступному таймі двобій продовжився із ще більшими запалом та швидкістю. Майже увесь час команди тримали в напрузі своїх вболівальників: одні прагнули зрівняти рахунок – інших же навпаки все влаштовувало, хоча було б добре для впевненості подвоїти результат. Розв’язка фіналу стала відомою на останній доданій хвилині другого тайму коли м’яч потрапив до гравця академії Руслана Онікієнка, який щойно вийшов на заміну. Останній, довго не думаючи, «з носка» запустив «круглого» у ворота – голкіпер ФК «Межигір’я» після такого пострілу був безсилим. Фантастичний фінал – голи як на замовлення були забиті на першій і останній хвилинах матчу і принесли ФК «Динамо-академія» довгоочікуваний трофей - титул «Володаря кубку В. Мунтяна - 2015 року».

Варто відмітити, що обслуговувала поєдинок бригада арбітрів на чолі з одним із найкращих рефері України, який має категорію «FIFA» Євгеном Арановським.

Відразу по завершенні фіналу відбулась урочиста церемонія нагородження гравців, яку проводили два динамівці, володарі Кубку кубків та Суперкубку УЄФА 1975 року, бронзові призери Олімпіади 1976 року в Монреалі (Канада), багаторазові чемпіони СРСР – легендарні Стефан Решко та Володимир Мунтян, також на церемонії нагородження та на матчі був присутній віце-президент федерації футболу м. Києва Фелікс Петров та члени виконкому.

Сам іменинник, на честь якого проводився турнір, звернувся до учасників із словами вдячності, одночасно Володимир Мунтян був приємно вражений високим рівнем аматорського футболу в столиці. До слів привітання долучився Стефан Решко, якому було надзвичайно приємно, що саме футбольна команда того вишу, працюючи в якому він віддав більшу частину свого життя, сьогодні піднімає над головою кубок переможця. Стефан Михайлович щиро подякував нашим хлопцям та підбадьорив фіналістів.

«Хто вміє перемагати - той обов’язково доб’ється успіху» - це твердження не для слабких духом людей, а для тих хто не зупиняється на досягнутому. Для тих, хто постійно рухається у правильному напрямку із чітко визначеним планом продуманих дій та багажем спеціальних знань. В підсумку варто відмітити, що ця перемога є першою та історичною. Про неї мріють десятки столичних футбольних клубів, а ми на сьогоднішній день – володарі такого почесного трофею, перша в історії Києва студентська команда, яка підкорила дану вершину.

Гадаємо, ця перемога обов’язково знайде відбиток в літописах Національної академії внутрішніх справ, а також дасть суттєвий поштовх для нових звершень та досягнень футбольному клубові «Динамо-Академія», адже футбол завжди був, залишається та буде видом спорту № 1 у всьому світі.