Про науково-дослідну роботу здобувачів вищої освіти НАВС

Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти НАВС здійснюється відповідно до законів України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про вищу освіту”; Тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок на 2020–2024 роки (наказ МВС України від 11.06.2020 № 454) та Планів НД і ДКР НАВС, інших загальнодержавних, відомчих планів і програм розвитку вищої освіти та науки, рішень Вченої ради та ректорату, наказів НАВС.

Організаційно наукова робота з перемінним складом забезпечується відділом організації наукової діяльності та захисту прав інтелектуальної власності, до складу якого входить відділення організації наукової діяльності перемінного складу.

Планування наукової роботи перемінного складу здійснюється відповідно до річного плану НД та ДКР НАВС та річних планів наукової роботи навчально-наукових інститутів і кафедр (лабораторій).

Визначальним показником наукової роботи з перемінним складом є її планування на загальноакадемічному рівні (Розділ 4 Плану НД та ДКР НАВС).

Для більш чіткої організації наукової роботи на офіційному вебпорталі НАВС у розділі «Наукова діяльність» виокремлена нормативна база, яка регулює здійснення наукової роботи як науково-педагогічних кадрів, так і перемінного складу.

Для координації наукової роботи здобувачів вищої освіти в кожному навчально-науковому інституті працюють 3 наукові товариства.

Іншою організаційною формою участі перемінного складу в науковій роботі є наукові гуртки, робота яких починається з початку навчального року. Зокрема, у вересні 2022 року проведена робота з організації наукових гуртків як на загальноакадемічних кафедрах та наукових лабораторій, так і на інститутських кафедрах. У 2022/2023 навчальному році у 34 наукових гуртках беруть участь понад 500 здобувачів вищої освіти академії.

Науковий потенціал здобувачів вищої освіти використовується при проведенні планових досліджень академії.

У звітньому періоді за безпосередньою участю курсантів, студентів, слухачів і молодих вчених академії проведено понад 100 наукових заходів, серед яких 18 наукових конференцій, 30 круглих столів, 8 тематичних семінарів, 5 різноманітних конкурсів і олімпіад, а також кафедральні й тематичні читання.

Здобувачі вищої освіти є активними учасниками міжнародних, всеукраїнських та міжвузівських наукових конференцій, семінарів та круглих столів, олімпіад, конкурсів, що проводяться за межами академії. Зокрема, за звітний період представники академії брали участь у понад 200 заходах, найбільш вагомими з яких є:

Академією у грудні 2022 року було подано 5 наукових робіт для участі у конкурсі наукових робіт Національної академії наук України на здобуття премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти за кращі наукові роботи. За результатом оцінювання авторитетним журі наукова робота «Медіація як один із новітніх способів вирішення кримінально-правових конфліктів», яку підготувала капрал поліції Нагорної Анастасії, курсанта 4-го курсу ННІ № 1 отримала грамоту НАН України. Науковим керівником є доцент кафедри кримінального процесу, кандидат юридичних наук, доцент Ганна Степанова. Нагородження заплановане на травень 2023 року в НАН України (секція історії, філософії та права).

За результатом участі здобувачів вищої освіти Національної академії внутрішніх справ у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» з нагоди відзначення Дня Соборності України, який організований Інститутом політико-правових та релігійних досліджень спільно з Міністерством освіти та науки України, дипломом І ступеня нагороджено Оніщука Ростислава, студента 1-го курсу навчально-наукового інституту № 3; дипломом ІІІ ступеня нагороджено:

– капрал поліції Мевша Аліна, курсант 3-го курсу навчально-наукового інституту № 1;

– капрал поліції Луцюк Марія, курсант 3-го курсу навчально-наукового інституту № 1;

– старший лейтенант поліції Черкас Катерина, здобувач ступеня вищої освіти магістра навчально-наукового інституту № 1;

– капрал поліції Мамульчик Анна, курсант 3-го курсу навчально-наукового інституту № 2;

– Чернявська Олена, здобувач ступеня вищої освіти магістра навчально-наукового інституту № 2;

– рядовий поліції Мазур Анна Олександрівна, курсант 1-го курсу навчально-наукового інституту № 3.

За результатами участі в VIII Міжнародному студентському саміті «Права людини і глобальна безпека», який відбувся в листопаді 2022 року в онлайн режимі, команда Національної академії внутрішніх справ у складі:

– капрала поліції Нагорної Анастасії, курсанта 4-го курсу ННІ № 1;

– капрала поліції Гаврильченко Глєба, курсанта 4-го курсу ННІ № 1;

– капрала поліції Щур Софії, курсанта 3-го курсу ННІ № 1, представили свій проєкт «Ефективність медіації в сучасному світі, перспективи її застосування в України» та вибороли диплом в номінації «За актуальність проєкту».

Наразі очікуємо проведення підсумкової науково-практичної конференції за результатами проведення конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти МВС України, яка який наразі проходить на базі Національної академії державної прикордонної служби. Зауважимо, що цього року академії підготували наукові роботи, які представлені у всіх 15 номінаціях зазначеного Конкурсу. До цього процесу активно долучилися кафедри і наукові лабораторії, що забезпечило внутрішню боротьбу за право представляти академії на ньому.

За результатом участі в конкурсі есе серед студентів закладів вищої освіти «Дипломатія і Право», курсант 4-го курсу навчально-наукового інституту № 1, капрал поліції Гаврильченко Глєб, який підготував есе на тему «Чому не працює міжнародне право або «право сильного»?, виборов ІІ місце. Науковим керівником є помічник ректора з гендерних питань, кандидат юридичних наук, доцент Лук’янець-Шахова Валентина Станіславівна.

Щорічно, кращі з курсантів академії висуваються на призначення стипендії Кабінету Міністрів України для студентів та аспірантів. Так, відповідно до рішенням Вченої ради рекомендовано на здобуття академічної стипендії Кабінету Міністрів України ад’юнкт 1-го курсу відділу докторантури та ад’юнктури, старший лейтенант поліції Васюта Юлія і курсант 3-го курсу навчально-наукового інституту № 1 Щур Софія.

Протягом кожного навчального року члени наукових товариств та інші здобувачі вищої освіти змагаються в конкурсі на кращу наукову роботу серед курсантів, слухачів і студентів академії. Підсумки конкурсу підводяться на загальноакадемічній науковій конференції, присвяченій Дню науки. Так, відповідно до Указу Президента України від 14 лютого 1997 року № 145/97 «Про день науки» та наказу НАВС від від 07.04.2023 № 428 «Про проведення Конкурсу наукових робіт і загальноакадемічної підсумкової науково-теоретичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених, присвяченої Дню науки» в академії заплановано проведення Конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти. Відбіркові тури конкурсу проводитимуться два етапи: 1-й – інститутські конкурси на кращу наукову роботу та 2-й – загальноакадемічний. До участі у загальноакадемічному етапі допускаються наукових робіт, які визнані кращими за результатами підсумкових наукових конференцій інститутів.

Разом з тим, відзначаючи в цілому позитивні результати наукової роботи здобувачів вищої освіти, робоча група констатує наявність ряду проблемних питань, що потребують вирішення. З метою удосконалення організаційного забезпечення науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти необхідно:

1. Керівникам навчальних підрозділів продовжити практику популяризації наукових досліджень серед здобувачів вищої освіти академії, залучення молоді до науково-дослідної діяльності, участі в наукових гуртках, товариствах і юридичних клініках академії.

1.2. Оновити документацію наукових товариств навчально-наукових інститутів (плани роботи, списки членів і графіки засідань).

1.3. Забезпечувати належний відбір та обов’язкову перевірку на академічну доброчесність (плагіат) наукових робіт здобувачів вищої освіти академії, які висуваються для участі в міжнародних і всеукраїнських конкурсах, що проводяться під егідою НАН України, МОН та МВС України тощо.

1.4. Забезпечити попередній відкритий розгляд кандидатур з числа здобувачів вищої освіти академії, які висуваються на здобуття академічної стипендії Кабінету Міністрів України, стипендії Міністерства внутрішніх справ імені Дениса Монастирського, інших премій та відзнак на засіданнях наукових товариств начально-наукових інститутів і Ради молодих вчених академії.

2. Відділ організації наукової діяльності та захисту прав інтелектуальної власності спільно із завідувачами кафедри і наукових лабораторій забезпечити належну підготовку курсантів і студентів академії до підсумкової науково-теоретичної конференції конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України в 2022/2023 навчальному році.

3. Відділ організації наукової діяльності та захисту прав інтелектуальної власності спільно із завідувачами кафедри і наукових лабораторій забезпечити проведення у квітні-травні 2023 року Конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти НАВС (наказ НАВС від 07.04.2023 № 428), та вважати його І туром Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей МОН України.

4. Відділ організації наукової діяльності та захисту прав інтелектуальної власності спільно із завідувачами кафедри і наукових лабораторій до 01 червня 2023 року скорегувати тематику наукових досліджень членів наукових гуртків з урахуванням Тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок на 2020–2024 роки (наказ МВС України від 11.06.2020 № 454), а також створення спеціального міжнародного трибуналу для розслідування злочинів агресії росії; системними порушеннями норм міжнародного гуманітарного права під час війни армією рф; необхідністю вдосконалення процесуального порядку розслідування (документування) воєнних злочинів і встановлення (ідентифікації), розшуку підозрюваних у їх вчиненні; надання правової та психологічної допомоги жертвам воєнних злочинів; тактико-спеціальної та службово-бойової підготовки особового складу Національної поліції до виконання завдань в умовах бойових дій тощо.

5. Відділ організації наукової діяльності та захисту прав інтелектуальної власності спільно з керівникам наукових гуртків забезпечити залучення до роботи гуртків практичних працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій.

6. Керівникам навчальних підрозділів та відділу організації наукової діяльності та захисту прав інтелектуальної власності забезпечити оновлення контенту розділів «Наукова діяльність», «Наукове товариство здобувачів вищої освіти» та «Юридичні клініки» вебсайтів інститутів та вебпорталу академії в термін до 01 червня 2023 року.

Щодо підвищення якості наукових робіт здобувачі вищої освіти та стимулювання цього напряму наукової діяльності в академії:

звернути увагу керівників наукових гуртків та кафедр на зміст і якість підготовки

продовжити практику перевірку усіх наукових робіт здобувачів вищої світи академії на плагіат, і лише після отримання підтвердження його відсутності, подавати наукові роботи для участі у міжнародних і всеукраїнських конкурсах;

долучитися до роботи міжнародних проєктів (HELP) щодо документування воєнних злочинів та надання правової допомоги внутрішньо переміщеним громадянам внаслідок війни та надання допомоги громадянам, які тимчасово залишили Україну, активізувати міжнародне співробітництво для підвищення іміджевого рівня академії.

CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X