«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

11-05-2018 Переглядів: 1782

Це гасло, яке було започатковане в 60-ті роки минулого століття, на наше глибоке переконання і зараз, як ніколи, повинно «працювати».

Як влучно і з болем з цього приводу висловився наш колега Олексій Стародуб:

«Фронтовиков осталось очень мало –

О войне их дети с болью вспоминают,

А если детей ранило бывало,

Боль матерей для них была вдвойне…»

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

На жаль, за останні роки кількість ветеранів різко зменшилась. Якщо в 1995 році, коли створювалась ветеранська організація, було 114 ветерани війни, то сьогодні їх залишилось всього 19, з них 7 - учасники бойових дій, серед яких лише два фронтовика-окопника. Це професор Микола Васильович Володько та академік Володимир Дмитрович Бабкін, і 12 учасників трудового фронту.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

Ветерани Другої світової війни – покоління наших батьків та дідів. Може в майбутньому будуть інші покоління, але такого унікального, як учасників Другої світової війни не буде. Усе своє життя вони самовіддано служили Вітчизні, відбудовували її в повоєнний час. Їх життєвий, професійний досвід – наш скарб і рано здавати його до архіву.

У цьому році, як і в минулому, враховуючи вік і стан здоров’я ветеранів, було прийнято рішення ректорату – доручити кафедрам та іншим підрозділам академії, де раніше працювали ветерани, організувати їх поздоровлення за місцем проживання, а якщо вони знаходяться в медичних закладах, то за місцем їх лікування.

Учасники війни та їх вдови (а їх 7, над якими здійснюється шефство) отримали поздоровлення від ректора, генерала поліції другого рангу Чернєя В.В., Ради ветеранів, колективу підрозділу, де працювали, а також пам’ятну медаль «95 років НАВС» та фотолітопис «Віват, Академія!» та подарунки від колег.

Перший проректор академії, полковник поліції Гусарєв С.Д. та представники Ради ветеранів відвідали «патріарха» вишу Бабкіна В.Д.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

У медичних закладах були відвідані генерал-майор міліції Гомілко Є.О., полковник внутрішньої служби Козлов П.П., Дашкін М.В.

7 травня до відділу соціальної та гуманітарної роботи була запрошена ветеран праці і академії, учасник війни Кондрашкіна Клавдія Іванівна. І як вона сказала, що «за традицією 7 травня в академії відзначається свято Перемоги, а для мене це подвійне свято, бо саме 7 травня я народилася». Вона була розчулена такою увагою до себе відділу соціальної роботи і господарських служб, бо в Україні у неї із родичів нікого не залишилося.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

Аналогічна ситуація в учасника війни 90-річного Дашкіна Миколи Васильовича. Він також самотній і 10 років перебуває в інтернаті ветеранів праці, але пишається академією, яка його не забуває. А в цьому році до нього завітав ветеран академії Стельмах В.М., який вже по-суті взяв шефство над Дашкіним, бо пам’ятає свого батька – ветерана війни, кавалера двох бойових орденів і багатьох медалей.

Вже стало традицією поздоровлення учасників Другої світової війни, які є батьками ветеранів академії. Так були поздоровлені батьки Шиловцева В.Ю. і Фаренюка С.Я.

Вперше підрозділи і Рада ветеранів привітали своїх колег – дітей війни: учасника ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії Анатолія Гудзенка; поета-пісняра Володимира Олефіренка, ветерана Федора Джуру, у якого свято співпало із 75-річчям від дня народження.

Ми були приємно вражені, коли колектив докторантури та аспірантури (Дрозд О.Ю., Малик Я.В.) проявив ініціативу привітати ветеранів. В госпіталі ними був поздоровлений генерал-майор внутрішньої служби у відставці Пономарьов Володимир Олександрович, а за місцем проживання – генерал-майор міліції у відставці Бовсуновський Володимир Михайлович. Генерали, які відносяться до категорії дітей війни, були дуже раді гостям і висловили їм, керівництву та Раді ветеранів академії слова вдячності. Зокрема, Володимир Михайлович пишається тим, що в свій час довелося працювати з ректором академії Чернєєм В.В. і просив передати йому найщиріші слова подяки, а також колективу академії та ветеранській організації, що не забувають ветеранів.

Представники ректорату і ветеранської організації взяли участь у заходах, присвячених Дню пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та організованих Солом’янською районною, Київською міською і Організацією ветеранів України. Вперше було організовано покладання квітів ветеранами академії на братську могилу на Солом’янському кладовищі, над якою нещодавно взяла шефство ветеранська організація і де поховано 45 громадян – дітей, людей похилого віку, яких було знайдено у підвалах будинків на вул. Хрещатик після звільнення Києва від фашистських загарбників.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

У ці травневі дні традиційно у підрозділах вишу ліцеїстами, курсантами і студентами був переглянутий документальний фільм «Фронтовики, надіньте ордени!» про участь особового складу академії у Другій світовій війні.

В поздоровленні ветеранів активну участь взяли: Власенко В.П. – т.в.о. начальника ННІ № 1, Білозьоров Є.В., Стельмах В.М., Воробей П.А., Жолондієвський Л.О., Кравченко С.В., Пясковський В.В., Сокиран Ф.М.

Приємно, що в цьому році колективи підрозділів і їх ветеранські організації більш активніше і творчо підійшли до участі у святкових заходах, бо дійсно ветерани – це золотий фонд нашого навчального закладу і увага до них повинна бути повсякденна.

Юрій Кобринський, Петро Коваль

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X