Музей МВС України

м. Київ, пл. Солом’янська, 1, НАВС
Телефон: вн. 13–34, 15–43

Знаменною подією у життєдіяльності нашого навчального закладу стало створення Музею МВС України – наукової та культурно-освітньої установи, яка розмістилась у приміщенні Національної академії внутрішніх справ і є її структурним підрозділом.

Музей МВС України

Урочисте відкриття музею відбулося 21 серпня 2004 р. Практично з того дня музейні експозиції стали широко використовуватись у навчально-виховному процесі.

Експонати музею відображають діяльність правоохоронних органів України від часів Київської Русі до сьогодення. Документально-речові матеріали розкривають характер і особливості роботи української правоохоронної системи, її роль у державотворчих процесах, охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю.

Музей МВС України

У фондах музею зібрано понад 20 тисяч експонатів, які висвітлюють процес утворення та організації центральних відомчих органів правоохоронної системи України на різних етапах її існування: Генерального секретаріату внутрішніх справ (МВС) Української Народної Республіки доби Центральної ради, МВС Української держави гетьмана Павла Скоропадського, УНР доби Директорії, відомства внутрішніх справ УСРР (УРСР) та МВС України. Загальна площа дванадцяти експозиційних залів становить 650 кв. м.

В експозиції представлені фотографії, документи та особисті речі відомих правоохоронців; найважливіші нормативно-правові акти, що стосуються створення, організації та діяльності правоохоронних органів; відзнаки МВС; зразки озброєння та форменого одягу різних історичних періодів та ін.

Музей МВС України

Експонуються колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, а також інструментів, за допомогою яких вони виготовлялися, матеріали резонансних кримінальних справ, речові докази тощо. Функціонує окремий зал, присвячений участю підрозділів МВС України в антитерористичній операції, що проходить на Сході України.

Музей МВС України

Тематичні експозиції музею використовуються у навчальному процесі при підготовці співробітників поліції – слухачів і курсантів НАВС, інших навчальних закладів МВС, студентів вузів правничого профілю. Музей охоче відвідують учні ліцеїв та шкіл м. Києва, ветерани-правоохоронці, представники громадських організацій, міжнародні делегації та ін.

Музей МВС України

Список особового складу підрозділу:

Довбня Володимир Анатолійович, кандидат юридичних наук, директор музею.

Блінова Ірина Вікторівна, кандидат юридичних наук, заступник директора музею з наукової роботи.

Стрілець Марія Степанівна, заслужений працівник культури України, провідний науковий співробітник.

Філатов Володимир Гаррієвич, старший науковий співробітник.

Зінченко Ірина Володимирівна, молодший науковий співробітник.

CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Приймальна комісія:

Приймальна комісія

Центральний корпус
+ 38 (044) 520-06-66
+ 38 (068) 354-42-54

Освыітній портал МВС України EUK
X
X