Всесвітній день вишиванки

20-05-2016 Переглядів: 732

У культурі практично будь-якого народу є речі, які відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

Всесвітній день вишиванки

Нещодавно організатори свята, як і минулого року, звернулись до Президента України Петра Порошенка з пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки, тобто зробити його святом державного значення.

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

У 2016 році День вишиванки припав на 19 травня, вишиванки вдягнули у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія, Колумбія.

У Чернівцях влаштували наймасовіший живий герб України із людей у вишиванках. Святковий хоровод провели і у Хмельницькому. Сумчани намалювали півкілометрову стрічку-вишиванку на тротуарній плитці, а от у Запоріжжі встановили рекорд області за кількістю людей у вишитих сорочках.

Співробітники загальної бібліотеки також долучились до даної події, вбравшись у вишиванки і організувавши книжкову виставку про вишивку, вишиванку, обереги, культуру та побут українського народу, на якій також представлено вишитий костюм, традиційні елементи вишивки - червоні і чорні нитки. Тож запрошуємо всіх бажаючих до загальної бібліотеки оглянути виставку.

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Людмила Гайдар,
провідний методист загальної бібліотеки

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X