Новий пошуковий сервіс для науковців Open Ukrainian Citation Index (OUCI)

13-11-2019 Переглядів: 3571

В Україні з'явився новий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Він допомагає в пошуку наукових документів і під час аналізу цитувань учених. OUCI вже доступний за цим посиланням http://ouci.dntb.gov.ua/.

Новий пошуковий сервіс для науковців Open Ukrainian Citation Index (OUCI)

Новий пошуковий сервіс для науковців Open Ukrainian Citation Index (OUCI)

Open Ukrainian Citation Index – це пошукова система та база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations. Нині ініціативу підтримує більшість провідних наукових видавців світу.

Від інших схожих сервісів OUCI відрізняється тим, що він є некомерційним, тобто доступ до нього безкоштовний та відкритий для всіх. Водночас наповнення бази відбувається за прозорими принципами, вона має надійний механізм захисту від маніпуляцій із цитуваннями.

OUCI має на меті спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення їх у спеціалізованих пошукових системах, що може розширити читацьку аудиторію, дасть змогу бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами й документами з різних наукових дисциплін, зокрема, у галузі суспільних і гуманітарних наук.

Заступник директора Державної науково-технічної бібліотеки Сергій Назаровець із цього приводу зауважив, що OUCI пропонує фільтри, які надають можливість здійснювати пошук документів лише серед видань, що представлені в базах Scopus, Web of Science Core Collection, Переліку наукових фахових видань України (категорій А та Б).

У базі розміщено 109 млн публікацій з усього світу, зібрано метадані 1329 українських видань.

Презентацію щодо роботи OUCI можна переглянути за посиланнями на веб-порталі Міністерства освіти й науки України та у соціальній мережі Facebook.

Детальніше про сервіс читайте у розділі новин офіційного веб-порталу МОН України.

За матеріалами веб-порталу Міністерства освіти і науки України

Відділ організації наукової діяльності
та захисту прав інтелектуальної власності

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X