«Метадонова підтримуюча терапія очима правоохоронних органів»

12-03-2018

За такою назвою 6 березня у м. Астана (Республіка Казахстан) відбулась регіональна зустріч, у якій взяв участь завідувач наукової лабораторії з проблем кримінальної поліції Національної академії внутрішніх справ Олександр Стрільців.

На захід були запрошені представники органів державної влади Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, які долучилися до обговорення таких актуальних питань:

- міжнародні та національні правові та політичні межі у відношеннях метадонової підтримуючої терапії;

- аналіз впровадження метадонової підтримуючої терапії;

- метадонова підтримуюча терапія у місцях позбавлення волі;

- покращення доступу до метадонової підтримуючої терапії.

У своєму виступі Олександр Стрільців ознайомив учасників зустрічі з досвідом реалізації в Україні програм метадонової підтримуючої терапії. Фахівцем НАВС було зазначено підстави запровадження таких програм в нашій державі, їх вплив на криміногенну ситуацію, а також про отримані результати. Підкреслено, що завдяки реалізації метадонової підтримуючої терапії наркозалежні особи одночасно отримують різні види допомоги та послуг (медичне обстеження та лікування від ВІЛ/СНІД й інших соціально-небезпечних хвороб, здійснюється їх соціальне супроводження, схилення до відмови від вживання наркотичних засобів, надається допомога в працевлаштуванні тощо). Акцентувалась увага на результатах наукових досліджень, здійснених за участю фахівців НАВС щодо визначення впливу програм замісної терапії на криміногенну ситуацію у державі.

Про напрями реалізації програм метадонової підтримуючої терапії у своїх країнах також повідомили представники країн-учасниць заходу, у більшості з яких вони отримали повну підтримку з боку керівництва правоохоронних органів. Здійснюючи аналіз доповідей, було підтверджено тезу, що завдяки реалізації метадонової підтримуючої терапії можна отримати такі результати:

- покращити стан криміногенної ситуації у районі (місті) унаслідок відмови наркозалежних осіб від кримінальних наркотиків та зміни свого способу протиправного та соціального ставлення до життя;

- зменшити кількість осіб, які вживають кримінальні наркотики, що сприяє зниженню рівня поширеності ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, турберкульозу;

- покращити стан епідеміологічної обстановки у районі (місті) у зв’язку із залученням наркозалежних осіб до отримання системи медичних та соціальних послуг профілактики, діагностики та лікування від наркоманії;

- залучення працівників поліції до реалізації метадонової підтримуючої терапії, що сприятиме налагодженню більш тісної співпраці з громадськими організаціями та медичними установами і, відповідно, зростанню довіри до правоохоронних органів.

«Метадонова підтримуюча терапія очима правоохоронних органів»

Наукова лабораторія з проблем кримінальної поліції

 

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
post@naiau.kiev.ua

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246 94 91

Приймальна комісія:

Приймальна комісія

Центральний корпус
+ 38 (044) 520 06 66
+ 38 (066) 262-85-93
+ 38 (068) 289-49-85

X
X