Важливе завдання дипломатії – допомога в боротьбі з кіберзлочинністю

22-05-2024 Переглядів: 249

15–16 травня Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка в партнерстві з Представництвом Фонду цивільних досліджень США в Україні (CRDGGlobal), під патронатом Міністерства закордонних справ України та за підтримки Державного департаменту США організувала та провела міжнародну науково-практичну конференцію з кібердипломатії.

На заході виступили відомі національні та зарубіжні політики, науковці й експерти, відбулося фахове обговорення актуальних питань формування міжнародних відносин у зв’язку зі стрімкими технологічними змінами в кіберпросторі та посиленням залежності світу від цифрових технологій.

Важливе завдання дипломатії – допомога в боротьбі з кіберзлочинністю

Під час конференції проведено окрему дискусійну панель «Боротьба з кіберзлочинністю: глобальна відповідь», модератором якої запрошено завідувача кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки ННІ № 1 НАВС професора Олександра Корнейка.

Важливе завдання дипломатії – допомога в боротьбі з кіберзлочинністю

Представники правоохоронних органів України доповіли учасникам конференції про досягнуті результати в попередженні та розкритті резонансних кіберзлочинів, зокрема про протидію російським хакерським угрупованням, міжнародну співпрацю й допомогу Україні з боку зарубіжних країн і міжнародних організацій у цій сфері. Іноземні науковці, долучившись онлайн, доповіли про власні дослідження з протидії кіберзлочинності, а також допомогу Україні в межах спільного проєкту Європейського Союзу та Ради Європи «CyberEast+».

Важливе завдання дипломатії – допомога в боротьбі з кіберзлочинністю

У своїй доповіді професор Олександр Корнейко презентував досягнення НАВС як флагмана відомчої освіти у сфері підготовки, розширення фахових компетентностей та підвищення кваліфікації «цифрових» оперативників і працівників аналітичних підрозділів кримінальної поліції та інших правоохоронних структур України, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність у кіберпросторі та протидіють кіберзлочинності. Учасникам і гостям заходу представлено світлини створених в академії сучасних спеціалізованих комп’ютерних класів, тематичних полігонів, аналітичні програмні продукти, навчальні й науково-практичні видання, розроблені викладачами кафедри задля здійснення інформаційно-аналітичної та розвідувальної діяльності в кіберпросторі, зокрема з розслідування злочинів, пов’язаних з криптоактивами.

Тож важливим елементом реалізації зовнішньополітичних завдань України в кіберпросторі є налагодження тісних міжнародних відносин у сфері протидії кіберзлочинам і забезпечення захисту національної критичної інфраструктури від руйнівних впливів ворожих хакерських угруповань. Учасники заходу констатували значущу роль закладів вищої освіти й наукових установ у цій сфері.

 

Відділ міжнародного співробітництва,
кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки ННІ № 1 НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X