Фахівці академії долучилися до науково-практичного семінару з питань протидії домашньому насильству

07-03-2024 Переглядів: 584

5 березня представники Національної академії внутрішніх справ взяли участь у науково-практичному семінарі, ініційованому Головним управлінням Національної поліції в Київській області з метою підвищення рівня підготовки працівників територіальних підрозділів слідства та дізнання з питань розслідування домашнього насильства.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися заступник начальника ГУНП в Київській області - начальник слідчого управління Віктор Луговий та начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Київської обласної прокуратури Дмитро Житник, які окреслили основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, з-поміж них: ефективне реагування на факти домашнього насильства шляхом запровадження механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству; надання допомоги й захисту постраждалим особам, забезпечення відшкодування шкоди, завданої домашнім насильством; належне розслідування фактів домашнього насильства; притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та зміна їхньої поведінки.

Фахівці академії долучилися до науково-практичного семінару з питань протидії домашньому насильству

Представники кафедри кримінального права НАВС Наталія Симоненко й Інна Поштаренко виступили з доповідями про національне законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству, кваліфікації кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, та їх відмежування від суміжних правопорушень, а також дослідили практику застосування обмежувальних заходів відповідно до ст. 91-1 КК України та практику проваджень за ст. 390-1 КК України.

Представники кафедри кримінального процесу академії Оксана Мельник й Олександр Литвинчук проаналізували важливі питання доказування систематичності вчинення домашнього насильства через пов’язані злочини, призначення експертиз і врахування їх висновків.

Фахівці академії долучилися до науково-практичного семінару з питань протидії домашньому насильству

Між учасниками семінару відбулася жвава дискусія щодо алгоритму дій поліції, збору доказів, попередньої кваліфікації, розмежування кримінальної та адміністративної відповідальності. Представники академії ґрунтовно висвітлили важливі питання реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, посилаючись на власний практичний досвід і судову практику Верховного Суду.

 

Відділення комунікації НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X