Розвиток української культури

10-11-2016 Переглядів: 409

Культура завжди має суспільні й політичні компоненти. Культура сприяє креативності й відкритості, активно підтримує зміни, відкриває нові горизонти. Для створення успішних загальних умов для цих процесів, окрім основних знань і стратегій передусім потрібен також активний обмін між учасниками суспільних відносин на вільних й загальних засадах на національному й міжнародному рівні, щоб за допомогою надійних мереж можна було успішно втілювати в життя дедалі складніші завдання.

Розвиток української культури

9 листопада в Музеї історії Києва відбулася лекція, присвячена актуальним тенденціям, викликам і можливостям культурного розвитку. Спікерами заходу були директор видавництва «Основи» Дана Павличко та німецький митець Маркус Амбах. У заході активну участь взяли члени наукового товариства курсантів ННІ № 3 під керівництвом наукового співробітника відділу організації науково-дослідної роботи Олени Шевченко.

Під час зустрічі обговорювалась тема залучення громадянського суспільства до культурного простору. Публічне обговорення наукових питань і проблем відбулось за тематичними напрями: трансформація у сфері культури; розвиток культурної політики в Україні; активізація зусиль задля сталого культурного розвитку.

Новатор у сфері культури в Україні Дана Павличко визнала, що місцеве бачення перспектив у рамках сучасних підходів до культурного розвитку має завжди глобальне значення. Досвід Німеччини може при цьому стати корисним для сприяння сталому культурному розвитку в Україні.

Розвиток української культури

Куратор та ініціатор численних проектів у публічному просторі, створених митцями проектних площ і виставок Маркус Амбах поділився власним досвідом, набутим на національному й міжнародному рівні, який наголосив, що суспільство, яке стає дедалі більш різноманітним, породжує нові потреби й запити. На передній план виходить подальший розвиток – від політичного принципу «Культура для всіх» до гасла на засадах партисипації «Культура всіх». Дедалі більш широко втілювана вимога спонукати по можливості всі групи громадян і всі соціальні верстви до того, щоб стати активними партнерами культурного і творчого життя.

Беручи участь в обговоренні, учасники з’ясували головні кроки та понятійний апарат, які покликані допомогти всім ініціювати культурний розвиток в Україні. Спілкування із колегами з Німеччини допомогло структурувати власні знання, порівняти проблеми міст України з аналогічними містами Німеччини. При цьому розроблені рекомендації для подальшого сталого розвитку української культури.

Розвиток української культури

Відділ організації науково-дослідної роботи

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X