ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ВИВЧЕННЯ
ФІЛОСОФСЬКИХ ПРОБЛЕМ УПРАВЛІННЯ

Науковими і методичними основами курсу є системно-діяльнісний підхід, метафізичний, натурфілософський, синергетичний та діалектичний методи та принципи.

Загальною методичною вимогою до вивчення філософських проблем управління є вироблення особистісного ставлення слухачів до її актуальних питань на основі критичного вивчення та аналізу навчальної і наукової літератури. Курс семінарських занять розрахований як на вивчення та закріплення інформаційно-теоретичної бази, отриманої під час прослуховування лекцій, так і на самостійну роботу слухачів. Цілеспрямовано сприяти підвищенню рівня логічного мислення, мобілізувати продуктивність засвоєння теоретичного матеріалу повинен розгляд на семінарських заняттях тих питань, які безпосередньо стосуються реальних управлінських фактів і подій сучасності, насамперед у правоохоронній діяльності та в Україні.

Як свідчить практика навчального процесу, найбільш ефективним прийомом вивчення філософських проблем управління є ознайомлення з першоджерелами, працями відомих мислителів не лише в галузі власне філософії управління, але й філософії політики та права, соціальної філософії, теорії управління, теорії соціального управління, теорії держави та права, конституційного та міжнародного права, інших напрямів соціогуманітарного знання. Звертаємо увагу слухачів на вивчення публікацій у періодичних виданнях, зокрема, наукових статей з філософії, соціології, теорії управління, теорії держави та права, політології, в яких аналізуються управлінські проблеми сучасного життя українського суспільства, а також публіцистики.

Поточний контроль за засвоєнням знань у сфері філософських проблем управління здійснюється через оцінювання усних відповідей щодо проблем для обговорення, передбачених планом семінарських занять, а також шляхом проведення експрес-опитувань, тестування, підготовку доповідей і рефератів, написання самостійних і модульних контрольних робіт. При оцінюванні враховується глибина теоретичних знань слухачів і вміння застосовувати їх для аналізу сучасних подій, що відбуваються у житті українського суспільства.

Підсумкова перевірка якості засвоєння змісту навчального процесу здійснюється у формі заліку, на якому визначається рівень теоретичних знань з філософських проблем управління, а також уміння застосовувати ці знання з метою аналізу окремих управлінських явищ, які існують в Україні та світі.