Історична довідка

Кафедра юридичного документознавства була створена в 1996 році на базі кафедри мовної підготовки та риторики.

Першим керівником кафедри з вересня 1990 року до липня 1992 року був доктор філологічних наук Й.Ф. Андерш. На кафедрі викладали дві дисципліни: російську мову та спеціальну лексику в групах слухачів з Ємену, В'єтнаму, Куби, Афганістану, Лаосу, Монголії, Гвінеї-Канакрі.

У цей час на кафедрі працювали досвідчені викладачі Й.Ф. Андерш, О.Ф. Юрчук, Т.Г. Цященко, О.Ю. Обухова, Л.І. Чулінда.

Окрім навчальної та науково-методичної роботи, проводилась і виховна робота: слухачі знайомилися з традиціями навчального закладу, відвідували музеї, пам'ятні місця Києва, брали участь у відзначенні національних свят. Після 1991 року у зв'язку із закриттям спеціального факультету кафедра змінила свою спеціалізацію. Перепрофілювання кафедри зумовило потребу в інтеграції дисциплін та поєднанні зусиль із загальноюридичними та спеціальними кафедрами, у результаті розпочалося викладання дисциплін мовного циклу для вітчизняних слухачів денної та заочної форми навчання.

У серпні 1992 року кафедру очолила кандидат філологічних наук О.Ф. Юрчук. Того року на виконання Закону України "Про мови в Українській РСР" до навчальних планів було введено курс "Ділова українська мова".

У 1992 році вперше серед усіх правничих навчальних закладів на кафедрі було запроваджено викладання риторики юридичного профілю. Ураховуючи те, що на той час в Академії завершували навчання слухачі з усіх республік колишнього СРСР, дисципліни читали їм російською та українською мовами.

У цей період була вироблена концепція перспективних напрямів діяльності кафедри, згідно з якою мовна підготовка слухачів стала безперервною, а саме: на першому курсі викладається українська мова з метою переорієнтування на юридичну сферу; на другому – риторика з метою розвитку комунікативних навичок, усного мовлення; на третьому та четвертому – машинопис і діловодство.

У 1994 році кафедру очолила кандидат філологічних наук І.Ф. Крашениця. Викладалися такі дисципліни: "Ділове українське мовлення", "Риторика", "Основи документоведення і друкарства".

31 січня 1996 року на базі кафедри мовної підготовки та риторики була створена кафедра юридичного документоведення, а викладачів атестовано та присвоєно їм спеціальні звання.Такі зміни були повʼязані з новою концепцією вдосконалення підготовки випускників у напрямі розвитку практичних умінь і навичок професійної діяльності. Передбачалося, що кафедра юридичного документоведення зможе поєднати в єдиному руслі всі аспекти роботи з документами, уніфікувати зразки документів, які застосовуються в діяльності органів внутрішніх справ.

Із серпня 1997 до вересня 2000 року кафедру очолювала доцент, кандидат філологічних наук О.Ф. Юрчук.

Протягом 1997–1998 навчального року була розроблена концепція безперервної лінгвістичної освіти в поєднанні з юридичною наукою.

З листопада 2000 року до травня 2001 року обов'язки начальника кафедри виконувала старший викладач кафедри А.В. Красницька.

З травня 2001 року до серпня 2003 року начальником кафедри працював кандидат філологічних наук В.М. Васильченко.

З вересня 2004 року до жовтня 2015 року кафедру очолював кандидат філологічних наук, доцент І.І. Марунич.

З січня 2016 року кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Н.В. Стратулат. Сьогодні на кафедрі працюють: завідувач кафедри кандидат філологічних наук, доцент Н.В. Стратулат; професор кафедри кандидат філологічних наук, доцент І.І. Марунич (0,25 ставки, зовнішній сумісник); доцент кафедри кандидат юридичних наук, доцент А.В. Красницька; доцент кафедри кандидат філологічних наук, доцент Н.В. Лощинська; доцент кафедри кандидат філологічних наук С.А. Юлдашева; доцент кафедри кандидат філологічних наук, доцент С.Д. Клименченко; доцент кафедри кандидат філологічних наук, доцент О.Ф. Прохоренко-Дученко (0,25 ставки); доцент кафедри кандидат філологічних наук К.С. Усачова; доцент кафедри кандидат філологічних наук, доцент І.Л. Шевчук; доцент кафедри кандидат філологічних наук О.В. Ялова; доцент кафедри кандидат юридичних наук М.С. Галій; старший викладач кафедри Г.П. Проценко; викладач кафедри             Г.О. Ознамець; старший лаборант кафедри В.Ю. Рябок.

Кафедра забезпечує викладання таких дисциплін: "Українська мова (за професійним спрямуванням)", "Риторика", "Юридичне документознавство", "Українська наукова мова", "Українське ділове мовлення", "Документоведення у службовій діяльності", "Мистецтво публічного виступу".

Педагогічну роботу викладачі кафедри успішно поєднують із науковою діяльністю: беруть активну участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, публікують наукові роботи.

Щорічно з нагоди Дня української писемності та мови (9 листопада) кафедра юридичного документознавства проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію з проблем розвитку та функціонування державної мови “Українська мова в юриспруденції: стан, проблеми, перспективи”.

Викладачами кафедри розроблені та підготовлені до друку нові навчально-методичні комплекси з базових дисциплін, максимально наближені до практичної діяльності Національної поліції, нагальних проблем сьогодення.

На базі ННІ № 1 та ВСФП активно функціонують наукові гуртки. Викладачі кафедри приділяють значну увагу питанням мовленнєвої культури майбутніх поліцейських, розширенню світогляду та формуванню пізнавальних здібностей курсантів і слухачів через мовні знання, мовленнєві вміння й навички.Виховний аспект ураховується в добиранні матеріалів лекційних і практичних занять.

Робота кафедри спрямовується на формування в курсантів і слухачів уявлення про українську мову як органічну мову українського народу, державну мову Української держави, мову, яка має всі необхідні засоби для забезпечення потреб сучасного спілкування в усіх галузях життєдіяльності українського суспільства, зокрема юридичного.

Значне місце в роботі кафедри приділяється популяризації української мови, вихованню в кожного курсанта і слухача поважливого ставлення до рідної мови.

Науково-педагогічні працівники кафедри спрямовують зусилля на підвищення ефективності викладання навчальних дисциплін, проведення наукової та виховної роботи.

CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X