«Згадаймо їх… вони жили в роки голодоморів» Фото

«Згадаймо їх… вони жили в роки голодоморів»

26 листопада 2016 року День пам’яті жертв голодоморів.

У четверту суботу листопада Україна знов сколихнеться від усвідомлення голодоморів 1921 – 1922, 1932-1933, 1946-1947 років. Цього дня вся країна у скорботі поминає тих, хто загинув від голоду. Приспустяться від чорного болю жалобних стрічок Державні прапори.

Рік 22-й, 33-й, 34-й, 46-й... найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі. Як сталося, що без стихії, без засухи, без війни - в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?!

Сьогодні ми знаємо, що це було. Це був геноцид! Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу. Війна - задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос. Війна - щоб зруйнувати віковічні основи народної моралі, витруїти в серцях людяність. І натомість посіяти в душах, жорстокість, підозрілість і неміч духовну.

Вісім мільйонів зморених голодом дітей України - ось наслідки цієї війни. Під час голоду по селах вимерло більше людей, ніж загинуло в роки Другої світової війни. Їм - неоплаканим, їм не відспіваним, їм - похованим у спільних могильниках … Похованим без труни й молитви, позбавленим могили й шани - присвячуємо день пам'яті і скорботи.

День пам’яті - пам’яті про страшне лихо, про геноцид голодом залишається нетлінною. Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Людське життя — це найсокровенніший Дар Божий. Воно дорожче за всі цінності, земні і небесні. Кожне життя має зберегтися в пам'яті поколінь. Ми — люди і мусимо про це пам'ятати. Згадуючи одного – пам’ятаймо про мільйони. Ми впевнені – світ пам’ятає про пекло, створене в Україні в ХХ столітті. Це не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії. Наш священний обов’язок – навіки зберегти в пам’яті народу ті трагічні сторінки історії та ніколи не допустити їх повторення.

У рамках відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів загальна бібліотека в навчально-науковому інституті №3 підготувала тематичну виставку « Пам'ять людська не забуде повік». Виставка експонується з 25 по 28 листопада в фойє першого поверху приміщення загальної бібліотеки.

Крім того, з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні пропонуємо до перегляду віртуальну презентацію.


«Згадаймо їх… Вони жили в роки голодоморів»

Оксана Батрак,
відділ №3 загальної бібліотеки НАВС